Zaznacz stronę

Posłuchaj jak w zabawny sposób rozmawialiśmy o tym 7 lat temu, w 2013 roku, z nieodżałowanym przyjacielem ś.p. Krzysztofem Nadarą.

Mieliśmy wówczas w planach nagrać całą serię zabawnych filmików na temat MLM tak, by oddemonizować ten sposób sprzedaży.
Miało być zabawnie, ale rzeczowo. Bez marketingowej papki i branżowego zadęcia. Niestety Krzysztof zmarł nagle zanim zdążyliśmy nagrać cały cykl. To było nasze pierwsze i zarazem ostatnie wspólne nagranie.
Cały cykl miał być wówczas częścią czegoś co dziś marketingowcy nazywają tunelem, bądź lejkiem sprzedażowym. Wtedy to była nowość stosowana przez nielicznych, dziś – niemal standard. Kiedyś żeby uruchomić taki tunel trzeba było skompletować kilka narzędzi i wiązało się to ze sporymi wydatkami. Dziś – wszystkie narzędzia dostępne są na wyciągnięcie ręki, często w jednym miejscu, doskonale zintegrowane i za normalne pieniądze. Czasy się zmieniają. Ciągle. Szkoda tylko, że ludzie odchodzą 🙁

P.S. Historia zatoczyła koło. Dziś znów jestem czynnym uczestnikiem branży MLM i nawet powód mojego powrotu jest dokładnie taki sam, jaki podałem w tamtym nagraniu sprzed 7 lat. Ba! Nawet kwestia lejków sprzedażowych wróciła po latach 🙂
A Ty stosujesz lejki sprzedażowe do sprzedaży swoich produktów?